Skip to main content

Konkurs FIO 2019

W konkursie ofert na realizację zadań dofinansowanych ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Konkurs FIO 2019 złożyliśmy dwa projekty. Zadania, które chcieliśmy zrealizować miały służyć integracji międzypokoleniowej bytomian. W planach mieliśmy stworzenie portalu o tematyce ważnej dla każdego – kulturze, sztuce, edukacji, modzie, hobby i własnych drobnych życiowych sukcesach, który byłby rozwijany przez uczestników projektu. Niestety w walce o środki polegliśmy, ale uczyniliśmy to z honorem. Na 3276 złożonych wniosków z całej Polski, nasz wniosek został oceniony bardzo wysoko. Sam pomysł zyskał aprobatę oceniających, a ogólna ocena wniosku osiągnęła 180 punktów, co w ostateczności uplasowało nas na 601 pozycji. To za mało na dofinansowanie naszego dwuletniego projektu, ale dla nas, jako debiutujących w wyścigu o zyskanie dofinansowania z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, to bardzo dużo. Tym bardziej, że organizacje z dużo większym dorobkiem i doświadczeniem w realizacji zadań dofinansowanych w ramach FIO uzyskały gorsze oceny.

Zatem śmiać się czy płakać? Mówi się, że pieniądze to nie wszystko. Zatem, cieszymy się z wysokiego miejsca i pomimo braku dofinansowania nie będziemy się zatrzymywać, by aplikować o kolejne środki, które przeznaczymy na projekty realizowane dla Bytomia i także z nimi współrealizowane.

Trzymajcie kciuki, bo pomysłów mamy bardzo dużo. A uzyskane doświadczenie w pisaniu tak dużego projektu jak nasz - pozytywnie nas nakręciło na przyszłość.