Skip to main content

Powstańcze ślady – edukacyjna gra terenowa

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Bytom

Dla miłośników historii i rywalizacji szykujemy nie lada gratkę. Fundacja Alternata pozyskała środki na realizację projektu pn. „Powstańcze ślady – edukacyjna gra terenowa”. Środki pochodzą z dofinansowania, jakie Fundacja otrzymała w wyniku złożenia oferty w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego Miasta Bytomia z zakresu edukacji publicznej w 2019 roku. 

Projekt ma na celu uczczenie, trwających w bieżącym roku i latach kolejnych, rocznic powstań śląskich. Wpisuje się także w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i kształtowania się w tym okresie granic Państwa Polskiego. Jednym z filarów działalności naszej fundacji jest wspieranie działań edukacyjnych, stąd też proponowana forma gry miejskiej, która ma skłonić bytomską młodzież do uczestnictwa w obchodach powstańczych rocznic.  

Z realnych działań nad grą - powoli przygotowujemy informacje dla szkół i uczestników. Rekrutacja zostanie ogłoszona zarówno na naszej stronie internetowej, jak i na fanpagu na Facebooku. Sama gra będzie przeprowadzona w drugiej połowie września 2019 roku. Mamy nadzieję, że w duchu jeszcze wakacyjnego odpoczynku,  weźmiecie udział w tej ciekawej rywalizacji - do czego serdecznie zachęcamy.